Odabirom optimalne vrste stakla postiže se:
- Kontrola gubitka toplotne energije se izražava koeficijentom prolaza toplote (Ug). Niži koeficijent prolaza toplote postiže se korišćenjem niskoemisionih stakala, koja su u procesu obrade zaštićena niskoemisionim premazom.Niskoemisioni premazi sprečavaju nekontrolisan odliv toplote van unutrašnjosti objekta. Ovaj efekat se može pojačati i ubrizgavanjem gasa između dva stakla, koji je slabiji provodnik toplote nego vazduh.
- Kontrola prolaza toplotne energije. Kontrola osobine stakla koja se naziva solarni faktor (SF) i koja omogućava kontrolu prolaska suvišne toplotne energije kroz samo staklo u prostoriju.
- Kontrola prolaza UV zraka koja se izražava koeficientom (UV). Nizak koeficijent prolaza UV zraka značajan je zbog očuvanja boja u enterijeru i njihovom kontrolom obezbeđuje se zaštita od promena.
- Zvučna izolacija, izražava se indeksom zvučne redukcije (Rw). Željena zvučna izolacija postiže se asimetričnim staklima u termopaketu.Viši nivo zvučne izolacije postiže se korišćenjem višeslojnih, laminiranih stakala, a najbolja izolacija obezbeđuje se lameliranim akustičnim staklima.
Stolariju zastakljujemo višestrukim jedinicama najnovije generacije “IZO” stakla 4+16+6, 4+12+4+12+4, 4+20+4 sa mekom emisionom prevlakom za staklo punjeno argonom, kao i ClimaGuard Solar staklom sa koeficijentom propustljivosti od 0,6W/m2 – 1 W/m2 K.